Nasza oferta

Turnusy rehabilitacyjne z zastosowaniem kombinezonu kosmicznego TheraSuit

zdj

Agnieszka Fiszer z twórczynią metody TheraSuit Izabelą Kościelny.

Podczas turnusów ćwiczenia odbywają się w sesjach 3 godz. dziennie w cyklach / dwu, trzy, czterotygodniowych.


 

Terapia rĘki

Celem tych zajęć jest doskonalenie małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców.
Kolejnym celem jest dostarczenie bodźców sensorycznych, dzięki którym poznajemy kształt, fakturę i temperaturę.
Podczas zajęć dziecko za pomocą specjalnie dobranych zestawów narzędzi terapeutycznych i zabawek edukacyjnych, przedmiotów codziennego użytku, uczy się wszystkiego co powinna znać jego ręka - chwytać, przenosić, zwiększać i zmniejszać nacisk w zależności od wielkości i ciężaru różnych przedmiotów itp.
Terapia ręki w rehabilitacji dzieci uczy cierpliwości i koncentracji uwagi oraz poprawia koordynację wzrokowo-ruchowej. Systematyczna i dobrze dobrana terapia podczas czterotygodniowej terapii wspomaga cały proces rehabilitacji dziecka. Podczas całego programu dobór metod i narzędzi nigdy nie jest przypadkowy, dzięki temu wysiłek dzieci przynosi tak duże rezultaty.
Ćwiczenia dostosowane są indywidualnie do wieku oraz potrzeb dziecka i jego dysfunkcji.

Terapia pedagogiczno-logopedyczna

Terapia ta ma na celu usprawnienie aparatu artykulacyjnego dziecka/osoby dorosłej poprzez indywidualnie dobrane metody >

Terapia forbrain system

Terapia ta jest oparta na przewodnictwie kostnym, jest to nowość na rynku światowym i od kilku lat odnosi ogromne sukcesy w pracy z dziećmi z dysfunkcjami.

poprawia i kształtuje prawidłowe nawyki, poprawia pamięć krótkotrwałą, dzięki czemu pacjent przyswaja znacznie większe i coraz trudniejsze zadania.>

Terapia psychologiczna

Podczas zajęć dziecko jest diagnozowane i przygotowywany jest specjalnie dobrany system treningów komputerowych poprawiających koncentrację, pamięć i cierpliwość twojego dziecka, terapia ta jest stosowana po konsultacji z psychologiem.

 

Psychostymulacja z elementami języka angielskiego

Nauka języka angielskiego poprzez zabawę indywidualnie dobrana i dostosowana do schorzenia dziecka i jego wieku. Zajęcia ukierunkowana na rozwój funkcji mózgowych dziecka.

Terapeuta wykożystując proste ( z czasem bardziej złożone) struktóry językowe szczególnie skutecznie aktywizują rozwój intelektualny dziecka z porażeniem mózgowym.


Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 0 514 429 685

Zdjęcia z naszych zajęć:

zdje12