O Centrum Fiszer

Osrodek został założony przez rodzinę Państwa Fiszerów od lat angażujących się w terapię osób z problemami i wszelkimi dysfunkcjami. Po latach ośrodek zostął rozbudowany o nowe skrzydło gdzie prowadzona jest rehabilitacja naszych podopiecznych.

 


Pytacie nas "dlaczego mając tylu terapeutów mamy tak kameralne turnusy kilkuosobowe?"
Priorytetem dla nas jest Twoje dziecko.

Nie ma dzieci ważniejszych i mniej ważnych.

Na turnus zawsze przyjmujemy max kilku małych pacjentów z którymi pracuje nawet do dziesięciu terapeutów. Dzięki tym proporcjom, postępy w terapia i rehabilitacji są tak widoczne.

 

Czy moje dziecko wytrzyma aż tyle godzin pracy?
To prawda, że podczas naszych turnusów dzieci mają nieporównywalnie dużo zajęć, od 5 do 6 godzin zegarowych dziennie.
Jest to dość dużo, szczególnie jeżeli dziecko nie miało jeszcze tak intensywnej rehabilitacji.
Według doświadczeń twórców metody TheraSuit tylko tak intensywny program przynosi skuteczne efekty.
Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego ile wasze dzieci są w stanie pracować i uzyskać dzięki odpowiedniej stymulacji.

Doświadczeni terapeuci potrafią zamienić skomplikowane ćwiczenia we wspaniałą zabawę.

 

Nasze centrum powstało z myślą o osobach wymagających intensywnej rehabilitacji przy zastosowaniu najnowszych i najskuteczniejszych metod.

Rehabilitacja ruchowa metodą kombinezonu kosmicznego TheraSuit jest ukierunkowana na osoby z: chorobami układu nerwowego, Dziecięcym Porażeniem Mózgowym (MPD), Udarami mózgu, Opóźnieniem rozwoju motorycznego, urazami mózgu, urazami rdzenia kręgowego, przepukliną oponowo - rdzeniową, chorobami układu nerwowo - mięśniowego.

Pod wpływem wielu Waszych sugestii postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę rehabilitacyjną o nowe formy rehabilitacji dzieci. Do metod stosowanych powszechnie wprowadzamy metodę kombinezonu kosmicznego TheraSuit, która według opinii należy do najbardziej efektywnych. Dzięki zgranemu zespołowi specjalistów fizjoterapeutów, psychologów i pedagogów stworzyliśmy niezwykły program terapii osób z szerokim spektrum dysfunkcji.
Pracując takim systemem stwarzamy przyjazną atmosferę do prowadzenia każdej z terapii a tym samym możemy być pewni ogromnego zaangażowania w rehabilitację dzieci zarówno rodziców jak i samych terapeutów.

 

 

Cała rehabilitacja dzieci i dorosłych jest prowadzona w centrum turystycznego kurortu jakim jest Szklarska Poręba.

Czyste powietrze, wspaniałe widoki i mnóstwo atrakcji przyciąga do tego miejsca tysiące turystów z całego świata.

 


METODA THERASUIT
Dzięki specjalnie dobranego programu rehabilitacji dziecka, można w znacznym stopniu przyśpieszyć rozwój motoryczny każdego pacjenta. Kombinezon TheraSuit jest miękką proprioceptywną, dynamiczną ortezą, która składa, się z: czapeczki, spodenek, kamizelki, nakolanników oraz butów z specjalnymi przyłączami. 
TheraSuit w rękach specjalisty jest bezpiecznym i efektywnym urządzeniem rehabilitacyjnym, które zostało stworzone wraz z intensywnym programem ćwiczeń w celu przyśpieszenia progresu dziecka. Podczas kilkuletniej pracy z kombinezonem TheraSuit możemy jednoznacznie stwierdzić jego ogromną skuteczność. Duży przyrost masy mięśniowej u każdego naszego pacjenta i wypracowanie prawidłowych wzorców ruchowych dające wspaniałe rezultaty. 


Efekty używania kombinezonu rehabilitacyjnego TheraSuit w rehabilitacji dzieci i dorosłych:

WSKAZANIA

TYPOWA INTENSYWNA SESJA ĆWICZEŃ

EFEKTY INTENSYWNEJ TERAPI

GŁÓWNE CELE

 

Zdjęcia ośrodka:

pokoj