top of page
Ewelina_wiśniewska.jpg

EWELINA WIŚNIEWSKA​

Jestem fizjoterapeutką, ale również chętnie podpatruję naszych małych pacjentów podczas innych zajęć. Pracując z dzieckiem podczas turnusu przez kilka godzin codziennie,  jestem świadkiem podejmowanego przez niego wysiłku i starań. Czasami pot i łzy stają się codziennością małych bohaterów, wówczas staję się dla nich wsparciem, motywatorem i przyjacielem. Z dumą patrzę, jakie postępy robi dziecko podczas turnusu. Chętnie rozmawiam z rodzicami o przebiegu rehabilitacji oraz przekazuję zalecenia do pracy w domu. Prywatnie jestem mamą pięcioletniego chłopca i dwuletniej dziewczynki, dlatego dobrze wiem, jak ważna dla rodziców jest samodzielność i rozwój ich dzieci..

Ukończyłam studia na kierunku Fizjoterapii. Jestem certyfikowanym terapeutą TheraSuit Method, która jest podstawą mojej pracy w Centrum Fiszer. 

Pogłębiając wiedzę niezbędną w mojej pracy, uczestniczyłam w wielu kursach oraz szkoleniach, m.in.: 

  • Usprawnianie dzieci z deficytem neurologicznym w oparciu o współczesne metody neurofizjologiczne oraz doświadczenia własne, 

  • Fizjoterapia dzieci z chorobami neurologicznymi.

  • Terapia wisceralna

  • Praca z dzieckiem autystycznym w wieku przedszkolnym

3237653663103569002.jpg

GABRIELA ZALEŚNA

Jestem logopedą. W swojej pracy z dziećmi, skupiam się na motywowaniu ich do mówienia poprzez różne formy zabaw i aktywności, tak, aby zwłaszcza dzieciom, komunikacja werbalna sprawiała przyjemność. Formy i narzędzia pracy dostosowuję indywidualnie do każdego pacjenta w zależności od  jego wieku, potrzeb oraz możliwości fizycznych i intelektualnych. Dzięki temu terapia logopedyczna przynosi szybsze rezultaty. Pracując z dzieckiem staram się współpracować jednocześnie z jego rodzicami, przekazując w sposób zrozumiały wiedzę niezbędną do tego, aby mogli kontynuować działania terapeutyczne ze swoim dzieckiem w warunkach domowych.

Ukończyłam studia na kierunkach: język polski w zakresie logopedii, terapia pedagogiczna, oligofrenopedagogika. 

Stale dokształcam się w mojej dziedzinie, ukończyłam wiele kursów i szkoleń, m.in.

  • Terapia logopedyczna dziecka z nieprawidłowościami funkcjonowania aparatu ustno-twarzowego,

  • Komunikacja alternatywna i wspomagająca,

  • Rozwijanie mowy i myślenia dziecka,

  • Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem,

  • Diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami autystycznymi.

  • Praca z dzieckiem autystycznym w wieku przedszkolnym

HISTORIA CENTRUM FISZER

Ośrodek rehabilitacyjny został założony przez rodzinę Państwa Fiszerów od lat angażujących się w terapię osób z problemami i wszelkimi dysfunkcjami.

 

Po latach ośrodek został rozbudowany o nowe skrzydło gdzie prowadzona jest rehabilitacja naszych podopiecznych.

Terapki.jpg
bottom of page