Ewelina_wiśniewska.jpg

EWELINA WIŚNIEWSKA​

Jestem fizjoterapeutką, ale również chętnie podpatruję naszych małych pacjentów podczas innych zajęć. Pracując z dzieckiem podczas turnusu przez kilka godzin codziennie,  jestem świadkiem podejmowanego przez niego wysiłku i starań. Czasami pot i łzy stają się codziennością małych bohaterów, wówczas staję się dla nich wsparciem, motywatorem i przyjacielem. Z dumą patrzę, jakie postępy robi dziecko podczas turnusu. Chętnie rozmawiam z rodzicami o przebiegu rehabilitacji oraz przekazuję zalecenia do pracy w domu. Prywatnie jestem mamą dwuletniego chłopca, dlatego dobrze wiem, jak ważna dla rodziców jest samodzielność i rozwój ich dzieci..

Ukończyłam studia na kierunku Fizjoterapii. Jestem certyfikowanym terapeutą TheraSuit Method, która jest podstawą mojej pracy w Centrum Fiszer. 

Pogłębiając wiedzę niezbędną w mojej pracy, uczestniczyłam w wielu kursach oraz szkoleniach, m.in.: 

 • Usprawnianie dzieci z deficytem neurologicznym w oparciu o współczesne metody neurofizjologiczne oraz doświadczenia własne, 

 • Fizjoterapia dzieci z chorobami neurologicznymi.

 • Terapia wisceralna

 • Praca z dzieckiem autystycznym w wieku przedszkolnym

Michalina Jaskot.jpg

MICHALINA JASKOT 

Pedagog, terapeutka ręki oraz animatorka czasu wolnego. Po rehabilitacji zapraszam Was na warsztaty, zabawy i zajęcia, na pewno nie będziecie się nudzić. Szczególnie lubię organizować dla dzieci i ich rodziców zajęcia twórcze oraz sensoplastyczne, bo kiedy dziecko jest brudne, to i szczęśliwe, a przy okazji także i rodzic…brudny i szczęśliwy 😊 Chętnie rozmawiam z rodzicami - na tematy poważne i te na wesoło. Jestem otwarta oraz kreatywna. Każdą rodzinę traktuję indywidualnie, dla każdej dobieram odpowiednie metody i formy pracy. 

Ukończyłam wiele różnych warsztatach i kursów, zgodnych z moimi zawodowymi zainteresowaniami m.in.: 

 • Metoda Ruchu Rozwijającego według Weroniki Sherborne, 

 • Jak wyznaczać cele w pracy terapeutycznej z osobami z ASD?, 

 • Terapia ręki- gwarancja prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dzieci i młodzieży (tytuł terapeuty ręki), 

 • Podstawy prowadzenia zajęć jogi dla dzieci i młodzieży,   

 • Kurs kwalifikacyjny animatora czasu wolnego.

3237653663103569002.jpg

GABRIELA ZALEŚNA

Jestem logopedą. W swojej pracy z dziećmi, skupiam się na motywowaniu ich do mówienia poprzez różne formy zabaw i aktywności, tak, aby zwłaszcza dzieciom, komunikacja werbalna sprawiała przyjemność. Formy i narzędzia pracy dostosowuję indywidualnie do każdego pacjenta w zależności od  jego wieku, potrzeb oraz możliwości fizycznych i intelektualnych. Dzięki temu terapia logopedyczna przynosi szybsze rezultaty. Pracując z dzieckiem staram się współpracować jednocześnie z jego rodzicami, przekazując w sposób zrozumiały wiedzę niezbędną do tego, aby mogli kontynuować działania terapeutyczne ze swoim dzieckiem w warunkach domowych.

Ukończyłam studia na kierunkach: język polski w zakresie logopedii, terapia pedagogiczna, oligofrenopedagogika. 

Stale dokształcam się w mojej dziedzinie, ukończyłam wiele kursów i szkoleń, m.in.

 • Terapia logopedyczna dziecka z nieprawidłowościami funkcjonowania aparatu ustno-twarzowego,

 • Komunikacja alternatywna i wspomagająca,

 • Rozwijanie mowy i myślenia dziecka,

 • Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem,

 • Diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami autystycznymi.

 • Praca z dzieckiem autystycznym w wieku przedszkolnym

ida.jpg

IDA CIEŚLAK

 

Jestem fizjoterapeutką, absolwentką studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Fizjoterapia. Zależy mi na budowaniu pozytywnej relacji zarówno z małym pacjentem, jak i jego opiekunami. Praca z dziećmi to ogromne wyzwanie, ale przynosi mi dużo radości, a każdy osiągany przez nie postęp stanowi dla mnie dodatkową motywację. Nieustannie podziwiam trud i wysiłek, jaki dzieci wkładają w osiąganie kolejnych etapów rozwoju i samodzielności. Ciężka praca i konsekwencja dają najlepsze efekty podczas rehabilitacji, dlatego wspieram moich małych i większych pacjentów w drodze do samodzielności.

Jestem certyfikowanym terapeutą TheraSuit Method, ukończyłam także różne szkolenia i warsztaty m.in.

 • Terapia tkanek miękkich w pediatrii,

 • Spastyczność w uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego.

 • Neurorozwojowa diagnostyka i rehabilitacja dzieci

 • PNF (Proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe) - kurs podstawowy (PNF Basic course)

magdalena.jpg

MAGDALENA GRUDKOWSKA
 

Ukończyłam studia na kierunku Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Na przestrzeni lat nabywałam doświadczenie w pracy z dziećmi zaczynając od pracy animatora najmłodszych. Następnie brałam udział w warsztatach starając się zarażać radością płynącą z aktywności fizycznej dzieci z klas podstawowych. Sama uważam, że aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Nasze dzieci na turnusach są najlepszymi sportowcami na całym świecie! 😊 Staram się być dla nich najlepszym trenerem, motywatorem i zarażać energią do ćwiczeń poprzez zabawę. Moim zadaniem jest pokazanie, że rehabilitacja wcale nie musi być taka straszna! Chociaż, początki bywają ciężkie i pot może spływać po czole 😊 Jestem certyfikowaną terapeutką TheraSuit Method. Uczestniczyłam również w wielu kursach m.in. :

 • Ocena napięcia mięśniowego i postawy dziecka w korelacji z zaburzeniami sensorycznymi,

 • Poprawne poruszanie się i tworzenie nawyków ruchowych w ujęciu fizjoterapeutycznym,

 • Terapia Ręki w aspekcie fizjoterapeutycznym,

 • Swedish Massage.

LIDIA.jpg

LIDIA KURZAWSKA

Jestem magistrem fizjoterapii, ale chętnie zagłębiam się również w pedagogikę, żeby lepiej zrozumieć dzieci. Zawsze staram się dawać wybór, by dzieci mogły o sobie decydować i stawały się samodzielne. W mojej pracy uwielbiam nawiązywać dobry kontakt z dzieckiem, stawać się ich przyjacielem. Wtedy każde zajęcia to zabawa, a "przy okazji" jeszcze lepsze efekty, ponieważ dziecko jest wtedy zaangażowane na 100%. Jestem zdania, że każdą aktywność, którą wymyśli dziecko jesteśmy w stanie wykorzystać tak, by dążyć do naszego celu terapeutycznego. Prywatnie jestem również wolontariuszem Akademii Przyszłości gdzie staram się pomóc dzieciom nabrać wiary w siebie i towarzyszyć im w walce z codziennymi problemami. Dzięki temu jestem w stanie jeszcze bardziej zrozumieć zachowania i motywacje dzieci.
Jestem certyfikowanym terapeutą metody TheraSuit, która jest podstawą mojej pracy w Centrum Fiszer, jednak wykorzystuję i łączę również takie metody jak:

·        I i II stopień Integracji Sensorycznej

·        Terapia ręki I i II stopnia

·        Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Scherborne

·        Kinesio taping podstawowy i zaawansowany

·        Terapia neurotaktylna- Neurosensomotoryczna integracja układu dotykowego - Międzynarodowy Instytut dr Svetlany Masgutovej
 

HISTORIA CENTRUM FISZER

Ośrodek rehabilitacyjny został założony przez rodzinę Państwa Fiszerów od lat angażujących się w terapię osób z problemami i wszelkimi dysfunkcjami.

 

Po latach ośrodek został rozbudowany o nowe skrzydło gdzie prowadzona jest rehabilitacja naszych podopiecznych.

Terapki.jpg