top of page
  • Zdjęcie autoraJan Fiszer

Dlaczego Turnus rehabilitacyjny w górach? Szklarska Poręba naturalna komora hiperbaryczna

Zaktualizowano: 10 gru 2018

W Centrum Fiszer turnusy intensywnej terapii są organizowane w Szklarskiej Porębie. Jest to jedna z nielicznych miejscowości położonych tak wysoko nad poziom morza oraz z tak bardzo zróżnicowanym krajobrazie.

Mikroklimat jaki tu panuje jest zbliżony do alpejskich trzytysięczników.

Walory tego terenu są doceniane przez zawodowych sportowców. Bokser Tomasz Adamek, Justyna Kowalczyk, Maja Włoszczowska, najlepsi polscy żużlowcy, biegacze, lekkoatleci czy ultramaratończycy.

Ich wybór nie jest przypadkowy.

Powietrze zubożałe w tlen zmusza organizm do większej pracy a na okolicznych ścieżkach dodatkowy wpływ mają olejki eteryczne naszego zielonego krajobrazu.

W całej Polsce na żadnym turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci nie ma tak niezwykłych warunków do wzmacniania swojego organizmu.

Każdy kto tu przyjedzie w pierwszych dniach zauważy lekką zadyszkę podczas pokonywania nawet najmniejszych pagórków, jest to naturalne i nie należy się w tym dopatrywać czegoś niewłaściwego. Z każdym dniem nabieramy coraz więcej siły, dla naszych pacjentów jest to bardzo ważne i potrzebne podczas całego pobytu w Centrum Fiszer i terapii TheraSuit.


Organizmy naszych małych i większych pacjentów naturalnie dostosowują się do specyficznego klimatu i zdrowego powietrza. Kiedy wracają do swoich domów podobnie do zawodowych sportowców ich organizmy pracują znacznie wydajniej.

Jest to ten sam efekt jaki otrzymujemy po zabiegach w komorze hiperbarycznej lecz ponieważ działa na ogranizm 24h/7 utrzymywany jest przez znacznie dłuższy okres czasu.

Centrum Fiszer


297 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Terapki.jpg
bottom of page