© 2009 - 2019 Centrum Fiszer.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Znajdziesz nas na Facebooku:

Zapytaj o wolny termin turnusu:

  • Centrum Fiszer na Facebooku

Nasz adres:

Ośrodek Rehabilitacyjny Fiszer

ul. Franciszkańska 23a
58-580 Szklarska Poręba

ośrodek rehabilitacyjny w górach w Szklarskiej Porębie. Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci metodą TheraSuit.

TOMATIS & FORBRAIN

TERAPIA TOMATIS I FORBRAIN

 

TOMATIS

Niezwykła metoda stymulacji mózgu głosem i dźwiękiem.

Metoda Tomatisa® to program stymulacji neuro-sensorycznej. Znacząco poprawia on zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze dzięki specyficznemu sposobowi przetwarzania muzyki i głosu. Po indywidualnej konsultacji specjalista Metody Tomatisa® przygotowuje program codziennych seansów słuchowych dostosowanych do potrzeb konkretnego dziecka lub dorosłego. Jedyna w swoim rodzaju technologia pozwala korzystać z programów doskonalących uwagę słuchową w domu lub w certyfikowanym gabinecie. Od początku swojego istnienia Metoda Tomatisa® nieustająco się rozwija, towarzysząc kolejnym pokoleniom dzieci i dorosłych. Każdego roku korzysta z niej ponad 200 tysięcy osób na całym świecie.

Metoda Tomatisa w Centrum Fiszer jest wykorzystywana z dużymi efektami do stymulacji i poprawy funkcjonowania narządów równowagi. 

System ten, doskonale współgra z całym programem terapeutycznym. Turnus rehabilitacji metodą Tomatisa jest przeznaczony zarówno dla Pacjentów uczących się mowy jak i tych chcących w znaczący sposób przyśpieszyć możliwości przyswajania wszelkich informacji czyli nauki.

Dzieci, dzięki terapii Tomatisa w Centrum Fiszer poprawiają koncentrację, pamięć krótko i długotrawałą, poprawia się równowaga i poczucie samoświadomości swojego ciała zarówno małej i większej motoryki. 

TERAPIA FORBRAIN SYSTEM

Terapia ta jest oparta na przewodnictwie kostnym, jest to nowość na rynku światowym i od kilku lat odnosi ogromne sukcesy w pracy z dziećmi z dysfunkcjami.poprawia i kształtuje prawidłowe nawyki, poprawia pamięć krótkotrwałą, dzięki czemu pacjent przyswaja znacznie większe i coraz trudniejsze zadania.

ZAJĘCIA METODĄ TOMATIS
HISTORIA CENTRUM FISZER

Ośrodek został założony przez rodzinę Państwa Fiszerów od lat angażujących się w terapię osób z problemami i wszelkimi dysfunkcjami.

 

Po latach ośrodek został rozbudowany o nowe skrzydło gdzie prowadzona jest rehabilitacja naszych podopiecznych.